Sastanak i potpisivanje Sporazuma o Zajednici državnih univerziteta

17/03/2016 10:37

Sastanak i potpisivanje Sporazuma o Zajednici državnih univerziteta

Na univerzitetu u Novom Sadu u četvrtak, 17. marta, održaće se sastanak i potpisivanje Sporazuma o osnivanju Zajednice državnih univerziteta Srbije.

Sastanku, koji počinje u 11 časova, prisustvovaće predstavnici osam državnih univerziteta Republike Srbije.

Zajednicu državnih univerziteta Srbije činiće svih osam državnih univerziteta: Univerzitet u Beogradu, Univerzitet u Nišu, Univerzitet u Kragujevcu, Univerzitet odbrane, Državni Univerzitet u Novom Pazaru, Univerzitet umetnosti u Beogradu, Univerzitet u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici i Univerzitet u Novom Sadu.

Osim potpisivanja Sporazuma, na sastanku će se potpisati i Sporazum o organizovanju zajedničkih doktorskih studija matematike i o osnivanju doktorske škole matematike na nivou Republike Srbije.

Sastanku će prisustvovati:

• prof. dr Vladimir Bumbaširević, rektor Univerziteta u Beogradu,
  • prof. Dragan Antić, rektor Univerziteta u Nišu,
  • prof. dr Nebojša Arsenijević, rektor Univerziteta u Kragujevcu,
  • general-major, prof. dr Mladen Vuruna, rektor Univerziteta odbrane,
  • prof. dr Miladin Kostić, rektor Državnog Univerziteta u Novom Pazaru,
  • prof. dr Zoran Erić, rektor Univerziteta umetnosti u Beogradu,
  • prof. dr Srećko Milačić, rektor Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici,
  • prof. dr Dušan Nikolić, rektor Univerziteta u Novom Sadu,
  • prof. dr Milica Pavkov-Hrvojević, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu,
  • prof. dr Ivan Mančev, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Nišu,
  • prof. dr Srećko Trifunović, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu,
  • naučni savetnik dr Zoran Ognjanović, direktor Matematičkog instituta Srpske akademije nauka i umetnosti,
  • prof. dr Ćemal Dolićanin, predsednik Komsije za akreditaciju i proveru kvaliteta, i
  • akademik Stevan Pilipović, predsednik Ogranka SANU u Novom Sadu.
17/03/2016 10:37