Back to homepage

Računanje bodova za upis na fakultete i visoke škole

1411733277_calculator-128Na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u prvom, drugom, trećem i četvrtom razredu srednje škole. Vreme prijemnih ispita i upisa na fakultete je i vreme kada se sabiraju bodovi na osnovu uspeha u srednjoj školi i prave izbori za nastavak školovanja na nekom od fakulteta.

Bodovi za upis na fakultete i visoke škole

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz prvog, drugog trećeg i četvrtog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koje nosite iz škole.

Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na prijemnom ispitu kako bi okvirno znali svoje šanse da upišete određeni smer, kao i šanse za studije na budžetu ukoliko se radi o državnim ustanovama. Informišite se o vrstama i nivoima studija kao i o vrstama diploma i ustanova u našem obrazovnom sistemu.

Nakon završetka prijemnih ispita sledi upis na fakultete. Dokumenta koja su potrebna za upis pogledajte OVDE.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

najnoviji
najnoviji najviše glasova
nati
1 mesec ranije

Kako se računa ako je neko završio trogodišnju školu a Viša škola dozvoljava upis sa trogodišnjom?

masa
3 meseci ranije

da li bi 32 poena bilo dovoljno za srpski jezik i knjizevnost na filoloskom?

Last edited 3 meseci ranije by masa
Ana
3 meseci ranije

Jel zna neko kakav je prijemni za farmaciju?
Od proseka imam 38,4/40.
Šta može da bude alternativa?

Marko
3 meseci ranije

Da li postoji minumun bodova koji treba ostvariti na prijemnom, konkretno prijemni za pmf. Znam da je na nekima minimum 14 boda, da li se to odnosi na sve?

Saki
4 meseci ranije

koliko treba za rehabilitaciju novi pazar?

Анђела
4 meseci ranije

Јел се пријављује неко на геологију на РГФ-у?

Petar
4 meseci ranije

Da li je moguce upisati ekonomski fakultet sa 28.9 poena + dobar prijemni?

Uros
Reply to  Petar

Tesko da ce da ti bude dobar

Анђела
4 meseci ranije

Јел довољно 33.5 за геологију?

Dusan
4 meseci ranije

Mogu li sta sa 33.62 boda molim vas recite?

Tamara
Reply to  Dusan

Mozes dosta toga osim ETF-a

Timi'-'
4 meseci ranije

30… nes sitno 😂 . Dovoljno za Geodeziju ili Građevinu ? Uz dobar prijemni naravno !

Katarina
5 meseci ranije

32,78 bodova, da li je dovoljno za VISAN, smer farmaceut, ako se dobro uradi prijemni?

Lazar
5 meseci ranije

36.5 je l dovoljno za FON?

Milicaaa
5 meseci ranije

Je l’ upisuje neko višu medicinsku u Zemunu, smer medicinska sestra

Taša
Reply to  Milicaaa

Možda ja.

Aleksandra
5 meseci ranije

Da li može da se upiše Policijska akademija sa 32 boda iz škole, i ako uradim solidno prijemni 🙂

Milutin
6 meseci ranije

Ima li neko ko hoce na RGF?

Mile

ja

Mile

Koji smer upisujes?

Ђеђа

Који ћеш смер тамо?😁

Aleksa
7 meseci ranije

Da li moze da se upise stomatologija u Beogradu ili Novom Sadu sa 35 bodova iz skole i naravno ako se dobro uradi prijemni??

lala
6 meseci ranije
Reply to  Aleksa

naravno

Dusan
8 meseci ranije

35.1+prijemni kolko ce biti gusto za veterinu u novom sadu?

Ignjat jovetic
10 meseci ranije

Dal je dosta 25 za visu tehnicku elektro tehnicki smer?

zorz papadopoulos
10 meseci ranije

34 iz sk plus 57 na prijemnom, jel dovoljno za fon? upisujem za 3 dine.

Last edited 10 meseci ranije by zorz papadopoulos
Pajkooo gruzijan
10 meseci ranije

Sta bih ja mogla da upisem sa 36 bodova iz srednje?Pajko pita niko ne skita,aaaaaaa