Back to homepage

Računanje bodova za upis na fakultete i visoke škole

1411733277_calculator-128Na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u prvom, drugom, trećem i četvrtom razredu srednje škole. Vreme prijemnih ispita i upisa na fakultete je i vreme kada se sabiraju bodovi na osnovu uspeha u srednjoj školi i prave izbori za nastavak školovanja na nekom od fakulteta.

Bodovi za upis na fakultete i visoke škole

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz prvog, drugog trećeg i četvrtog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koje nosite iz škole.

Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na prijemnom ispitu kako bi okvirno znali svoje šanse da upišete određeni smer, kao i šanse za studije na budžetu ukoliko se radi o državnim ustanovama. Informišite se o vrstama i nivoima studija kao i o vrstama diploma i ustanova u našem obrazovnom sistemu.

Nakon završetka prijemnih ispita sledi upis na fakultete. Dokumenta koja su potrebna za upis pogledajte OVDE.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

3.7 3 votes

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Milania
13 dana ranije

Da li sa 36,5 mogu da upišem ETF?

Milania
13 dana ranije
Reply to  Milania

Ako bih na prijemnom imala oko 57-58…

milania
2 dana ranije
Reply to  Milania

Lagano buraz, s tim mozes cak i SI na budzet ako imas srece sa konkurencijom, tj minimalnom granicom ove godine

Andrej
1 mesec ranije

Da li je 37.76 malo bodova i plus ako razbijem prijemni..Da li bih mogao da upisem ETF ili FON ili pravni

Ardin
14 dana ranije
Reply to  Andrej

Za ETF ti jeste,za FON ti mozda i nije.

Jovan
11 dana ranije
Reply to  Ardin

Sta vam je sa tim ETF-om, mozes lagano i pola zadataka da ne uradis i upisujes 100%.

milica
3 meseci ranije

Da li neko upisuje fasper ove godine?

Dragan
11 meseci ranije

Zna li neko kakva je situacija na pravnom bila prošle godine? Je li trebalo mnogo bodova za budžet?

Dragana
11 meseci ranije

Da li neko zna sa koliko najmanje bodova se upalo na budzet na ekonomskom falkultetu?

Goran
11 meseci ranije

Da li neko zna, kako se racuna sa trogodisnjom skolom ? (Hvala)

Marijana
Reply to  Goran

Trebas završiti i četvrtu vanredno?

Veljko
11 meseci ranije

Osvoio sam jednom II, i jednom I mesto na republičkom takmičenju. Interesuje me da li dobijam neke dodatne bodove za upis na fakultet_

Milan
Reply to  Veljko

nikoga nije briga za to

sanela
Reply to  Veljko

mozes biti oslobodjen prijemnog iz tog predmeta pod uslovom da si prvo odnosno drugo mesto na takmicenju osvojio u 3. ili 4. razredu srednje skole

Luka Katic
2 godine ranije

kako mogu da znam koliko mi bodova treba za upis na odredjeni fakultet

Milos
1 godina ranije
Reply to  Luka Katic

Ides na sajt faksa i vidis koliko su bodova uzimali predhodnih godina za upis. Ne postoji odredjena granica vec zavisi od potraznje studenata.