Još nema dogovora na Filozofskom, fakultet i dalje blokiran

05/11/2014 10:05

Još nema dogovora na Filozofskom, fakultet i dalje blokiran

Prekjuče je studentima Filozofskog fakulteta u Beogradu ponuđen predlog kojim nisu bili zadovoljni, tako da je fakultet i dalje pod blokadom.

Odluke je doneo Zbor studenata Filozofskog fakulteta koji je održan juče.

Dekanski kolegijum Filozofskog fakulteta u Beogradu prekjuče je studentima predložio kompromis kao odgovor na njihov ključni zahtev, mogućnost besplatnog prijavljivanja do 90 ESPB bodova za sve studente.

Naime, u predlogu kolegijuma stoji da bi se napravio kompromis sa budžetskim studentima, ali za studente koji su na samofinansiranju školarina bila veća za 14.000 dinara, stoji u saopštenju Samoorganizovanog studentskog pokreta.

Studenti kažu da je ovakva formulacija nejasna, a da je rešenje oročeno na godinu dana, što znači da bi do istih problema došlo i naredne akademske godine.

Izvor: 24 sata

05/11/2014 10:05