Najbolji studenti iz Inđije dobili stipendije

22/06/2015 14:17

Najbolji studenti iz Inđije dobili stipendije

Opština Inđija je, nakon raspisivanja konkursa za studentske stipendije za školsku 2014/2015. godinu, podelila 87 stipendija.

Stipendije su se odnosile na studente koji su morali ispuniti određene uslove. Na konkurs su se prijavila 92 studenata, od kojih je 87 ispunjavalo sve uslove koji su bili raspisani u konkursu.

Stipendije su mogli da dobiju studenti koji se školuju na nekoj od visokoškolskih ustanova čiji je osnovač Republika Srbija i AP Vojvodina, koji su upisali jednu od godina akademskih studija (od druge do šeste godine).

Pored toga, studenti su morali ispuniti i sledeće uslove kako bi dobili stipendiju – morali su imati najmanju prosečnu ocenu 8,50, da tokom studija nisu obnovili ni jednu godinu i da imaju prbivalište na teritoriji Inšije najmanje tri godine.

Studenti koji su ispunili sve ove kriterijume i koji su se na vreme prijavili, dobiće 10 mesečnih rata stipendije, od kojih svaka iznosi 7.500 dinara.

22/06/2015 14:17