Konkurs za studente Filozofskog i Pravnog fakulteta

11/12/2015 12:55

Konkurs za studente Filozofskog i Pravnog fakulteta

Studenti Filozofskog i Pravnog fakulteta u Novom Sadu prvi put imaju priliku da se prijave na program razmene studenata koji organizuje Unvierzitet u Poatjeu (Francuska).

Za razmenu studenata mogu se prijaviti:

U okviru ovog programa biće dodeljeno pet stipendija za program koji će trajati šest meseci.

Konkurs je otvoren do 15. decembra 2015. godine.

Za prijavljivanje je potrebno:

• motivaciono pismo na engleskom ili francuskom jeziku (ne duže od jedne stranice)
  • biografija studenata na engleskom jeziku (u kojoj bi trebalo da se nađe adresa, kontakt, mejl adresa, fotografija
  • preporuka: koristiti Europass model
  • prepis ocena (Transcript od Records) na srpskom jeziku uz zvanični prevod na engleskih ili francuski jezik
  • kopija diploma kandidata (Bachelor, Master) na srpskom jeziku uz zvanični prevod na engleski ili francuski jezik
  • formalni dokaz o znanju francuskog jezika (očekivani nivo je najmenje B2/C1)
  • predlog ugovora o učenju (spisak predmeta koje kandidat namerava da pohađa, a koji će kasnije, ukoliko kandidat bude odabran, činiti polazni tačku za izradu obaveznog dokumenta – Erasmus+ Learning Agreement-a)

Razmena na nivou doktorskih studija

Kandidati koji žele da se prijave za razmenu na nivou doktorskih studija preporučuje se preliminarni kontakt sa profesorom na Univerzitetu u Poatjeu kako bi se iskazalo interesovanje da kandidatu bude mentor/supervizor.

Dokaz o preliminarnom kontaktu može biti pozivno pismo ili komunikacija ostvarena putem mejla.

Slanje prijave

Prijave se šalju putem mejla na adresu [email protected].

U mejlu je potrebno kao napomenu napisati: Prijava za Erazmus+ mobilnost na Univerzitetu u Poatjeu.

Krajnji rok za slanje prijave je utorak, 15. decembar 2015. godine, do 16 časova.

Sve prijave koje prođu tehničku proveru i evaluaciju od strane institucionalnih Erazmus+ koordinatora na UNS-u biće dostavljene Univerzitetu u Poatjeu.

Nakon toga će Univerzitet u Poatjeu odlučiti od finalnoj selekviji nominovanih kandidata u skladu sa brojem stipendija koje su namenjene za studente iz Novog Sada.

Stipendije programa Erazmus+ za studente sa Univerziteta u Novom Sadu u Francuskoj iznose 800 evra mesečno, plus refundacija troškova puta u skladu sa Erazmus+ pravilima.

Više informacija o programu i konkursu može se dobiti slanjem mejla na adresu [email protected].

11/12/2015 12:55