Nagrada za ne gledanje u telefon

06/02/2015 13:35

Nagrada za ne gledanje u telefon

U Sjedinjenim Američkim Državama dva Univerziteta su uvela nagrade za studente koji pažljivo prate nastavu. Cilj im je da što veći broj studenata postane aktivno na predavanjima a ne da ignoriše nastavu.

Uz pomoć apikacije pod nazivom “Pocket Points” (džepni poeni) na Pen Stejt i Kalifornija Stejt Univerzitetima se proveravaju studenti u toku predavanja i nagrađuju oni koji su najpažljivije pratili nastavu.

Posvećenost studenata u toku nastave meri se vremenom koje nisu proveli gledajući u svoje telefone. Ukoliko student 20 minuta ne uzme telefon u ruke dobija jedan poen.

Skupljanje poena na ovaj način studentima omogućava da jeftinije kupuju univerzitetsku robu. Na svakih 10 poena dobijaju 15 odsto popusta na kupovinu, a svakih 15 poena donosi studetnima mogućnost za dva besplatna kolača u lokalnom kafiću.

Aplikacija je organičena na prostor univerzitetskog kampusa u okviru kojeg studenti mogu skupljati bodove.

Foto: Pixabay

06/02/2015 13:35