Studenti iz inostranstva borave na istraživačkom kampu “Stara Planina”

13/07/2013 14:08

Studenti iz inostranstva borave na istraživačkom kampu “Stara Planina”

Oko 150 studenata iz sveta pridružilo se istraživačkom kampu “Stara Planina” na kome će boraviti do 24. jula. Ovaj događaj se šestu godinu za redom organizuje a za cilj ima da istražuje predele Stare Planine i da podstakne očuvanje seoski turizam u ovim krajevima.

Bratislav Zlatkov, direktor Turističke organizacije Pirot, kaže da će glavne teme ovogodišnjeg naučno-istraživačkog kampa biti očuvanje seoskih zajednica, ekologija, permakultura i druge vrste istraživačkog rada koji će sprovoditi biolozi, geolozi, turizmolozi…

Bazni kamp biće u jednom selu kod Temska, učesnici kampa će imati prilike da posete Zavojsko jezero i sela na Staroj Planini poput Dojkinci i Gostuša.

Generlani pokrovitelj kampa je opština Pirot, glavnu ulogu u organizaciji ima Turistička organizacija Pirot, udruženja građana “Pirot E Publika” i “Gea”.

Sajam staroplaninskih zaboravljenih jela će biti organizovan u okviru kampa koji će se održati 20. jula sa početkom u 18 časova, očekuje se oko pedeset učesnika.

13/07/2013 14:08