Međunarodni akademski kurs “T.E.S.L.A.” u Nišu

02/06/2015 16:48

Međunarodni akademski kurs “T.E.S.L.A.” u Nišu

Niško Udruženje studenata tehnike Evrope – BEST organizuje ovog leta međunarodni akademski kurs “T.E.S.L.A.” u okviru kog će biti održana predavanja na temu ekologije i Nikole Tesle.

Ovaj kurs će se održavati od 20. do 30. jula, a priliku da učestvuju dobiće 25 odabranih studenata sa 96 evropskih univerziteta i 15 studenata Univerziteta u Nišu.

Akademski deo kursa sadrži 35 sati stručnog predavanja, treninga i radionica na kojima će se govoriti na temu ekologije, alternativnih i održivih izvora energije, a tema će biti i Nikola Tesla.

Cilj kursa je da se studenti – domaći i strani, upoznaju sa uticajem i doprinosom Tesle, koji je bio tvorac prve hidrocentrale i veliki naučnik koji se bavio i izvorima energije.

Predavanja na kursu će držati profesori Univerziteta u Nišu.

Više informacija o međunarodnom akademskom kursu “T.E.S.L.A.” nalazi se ovde, a pitanja se mogu poslati mejlom na adresu [email protected].

Izvor: Mondo

02/06/2015 16:48