Izabrani studenti koji će besplatno putovati po Evropi

20/07/2015 16:23

Izabrani studenti koji će besplatno putovati po Evropi

Završen je konkurs “Putujemo u Evropu”, koji je bio namenjen najboljim studentima, sa prosečnom ocenom višom od 8,5.

Nakon završetka konkursa, odabrano je 50 najboljih studenata koji su se prijavili na konkurs.

Lista studenata koji su pobedili na konkursu nalazi se ovde.

Konkurs “Putujemo u Evropu” održava se 11. put, a organizuje ga Evropski pokret u Srbiji. Cilj je da se studentima pruži prilika da proputuju Evropu i na taj način upozanju kulturu i tradiciju drugih evropskih naroda.

Na putu, koji počinje 27. jula, prva stanica je Berlin, gde će studenti provesti tri dana, nakon čega će svoje putovanje moći da nastave samostalno.

Ove godine je boravak u Berlinu studentima omogućila fondacija Robert Boš. Pored toga, studneti su dobili i platne kartice Hypo Alpe Adria banke sa džeparcem, Wiener štediše putno osiguranje i studentske kartice Euro 26 i ISIC.

Projekat “Putujemo u Evropu” je do sada putovanjem po Evropi nagradio 1.360 najboljih studenata.

20/07/2015 16:23