Konkurs za upis na program “Studije budućnosti”

21/05/2015 13:51

Konkurs za upis na program “Studije budućnosti”

Konkurs za upis na program “Studije budućnosti”, koji organizuje Beogradska otvorena škola, otvoren je za studente četvrte godine osnovnih studije, kao i studente master studija, koji nemaju više od 27 godina.

Prijava traje do 6. septembra 2015. godine.

Konkurs je namenjen studentima prirodnih, tehničkih i društveno-humanističkih fakulteta svih univerziteta u Beogradu.

“Studije budućnosti” predstavljaju program koji traje godinu dana i temelji se na multidisciplinarnim modulima znanja i veština, a obuhvata i program prakse i pisanje završnog rada.

U toku dva semestra – koliko traje program, polaznici će imati priliku da razgovaraju o temama kao što su: odnos države i društva, dometi globalizacije, održivi razvoj, budućnost Evrope, budućnost finansijskog i privrednog sektora, budućnost radne snage, medijsko oblikovanje sveta, društvo znanja i nove tehnologije, budućnost DNK…

Odabir polaznika vrši se kroz tri faze:

Prijavljivanje kandidata – do 6. septembra

Prijavljivanje se vrši popunjavanjem onlajn formulara.

Pored popunjavanja formulara, potrebno je da kandidati prilože:

• adekvatnu fotografiju u jpg ili png formatu,
  • transkript ocena u pdf ili jpg formatu i
  • dve preporuke profesora ili naučnih radnika sa univerziteta ili istituta – u pdf ili jpg formatu.

Provera znanja – testiranje

Jednodnevno testiranje u svrhu provere znanja održavaće se od 14. do 18. septembra.

Test provere znanja obuhvata:

• test opšte kulture
  • test sposobnosti
  • test engleskog jezika

Intervju i konačan izbor kandidata

Nakon testiranja znanja, biće ustanovljena rang lista kandidata, a najbolji će biti pozvani na razgovor koji će se održati od 21. do 25. septembra.

Beogradska otvorena škola razgovaraće sa kandidatima, nakon čega će biti odabrano između 25 i 30 studenata koji su se najbolje pokazali u eliminacionim fazama konkursa.

Više informacija o konkursu nalazi se na sajtu i Fejsbuk stranici Beogradske otvorene škole, a mogu se dobiti i pozivom na broj 011 3061 577 ili slanjem mejla na adresu [email protected].

Pored toga, Beogradska otvorena škola prima sve zainteresovane na konsultacije koje se održavaju svakog radnog dana od 10 do 16 časova u prostorijama Škole, Palata Beograd (Beograđanka), Masarikova 5, 16. sprata.

21/05/2015 13:51