Vlada Srbije usvojila Uredbu o vrednovanju studija sa KiM

14/11/2014 15:35

Vlada Srbije usvojila Uredbu o vrednovanju studija sa KiM

Danas je Vlada Srbije usvojila Uredbu o posebnom načinu priznavanja visokoškolskih isprava i vrednovanja studijskih programa univerziteta na teritoriji Kosova i Metohije, čije delatnosti su u skladu sa Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija.

Diplome sa ovih univerziteta će prvo sertifikovati Komitet evropskih akademskih stručnjaka čiji je osnivač Evropska univerzitetska asocijacija, a nakon toga će ih razmatrati stručni samostalni organi visokoobrazovnih ustanova, stoji u saopštenju novinarske službe Vlade.

Usvojen je i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Srbije i Kanade o podsticanju i zaštiti ulaganja.

Osim toga, usvojeni su i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između srpske i mađarske vlade u vezi sa drumskim prevozom putnika i stvari, kao i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između srpske i beloruske vlade u vezi sa saradnjom u borbi protiv kriminala.

Izvor: Blic

14/11/2014 15:35