Raspisan konkurs za Sakura stipendije

04/11/2016 09:16

Raspisan konkurs za Sakura stipendije

Raspisan je konkurs za dodelu pet stipendija u iznosu od 100.000 dinara za izradu istraživačkog rada na temu u vezi sa Japanom.

Konkurs je raspisala kompanija JT International a.d. Senta u saradnji sa Ambasadom Japana u Republici Srbiji.

Krajnji rok za predaju radova je 1. decembar 2016. godine do 17 časova.

Cilj dodeljivanja stipendija je da se promoviše izučavanje svih aspekata japanskog društva i kulture u Republici Srbiji i ojača srpsko-japansko prijateljstvo.

Na konkursu mogu učestvovati studenti i studentkinje osnovnih, postdiplomskih i doktorskih studija svih akreditovanih univerziteta u Republici Srbiji i istraživači koji nisu u stalnom radnom odnosu.

Za konkurisanje za stipendiju potrebno je da se podnese predlog istraživačkog rada na temu u vezi sa Japanom iz jedne od sledećih oblasti:

• Društvene i humanističke nauke (ekonomija, pravo, političke nauke, filozofija, japanski jezik i književnost)
  • Kultura i umetnost
  • Kaizen menadžment

Više informacija o konkursu, načinu prijave i spisak potrebnih dokumenata nalazi se ovde.

Prijave se šalju mejlom na adresu [email protected] ili poštom na adresu JT Internatonal a.d. Senta – Ogranak Beograd, Vladimira Popovića 38, 11070 Beograd, Srbija, sa naznakom „Za Sakura stipendiju”.

Za dodatne informacije poslati mejl na adresu [email protected].

04/11/2016 09:16