Back to homepage

Telefon: 036/383-269
Email: [email protected]
Website: www.mfkv.kg.ac.rs

Fakultet za mašinstvo i građevinarstvo raspolaže sa 4.500 m2 prostora, od čega se oko 2.000 m2 odnosi na amfiteatre, učionice, laboratorije i biblioteku sa čitaonicom. U okviru Fakulteta su i prostorije studentskog parlamenta i Studentski klub. Fakultet je opremljen najsavremenijom informacionom opremom i preko lokalne optičke instalacije povezan je na Akademsku mrežu Srbije.

U neposrednoj blizini Fakulteta je Studentski dom sa 160 mesta za studente koji su van teritorije Kraljeva. Smeštaj je u trokrevetnim sobama sa kupatilom. U okviru doma je i restoran, TV sala i čitaonica. Svaka soba ima svoje kupatilo i internet priključak preko Akademske mreže Srbije. Više informacija o studentskom domu možete pogledati na stranici Studentski dom.

Osnovni ciljevi Fakulteta su:

• stalno unapređenje svih procesa rada, prvenstveno obrazovnog i naučno-istraživačkog procesa;
    prilagođavanje studijskih programa svetskim dostignućima u nauci i obrazovanju i potrebama privrede;
  • stalno usavršavanje nastavnog i naučnog kadra;
  • saradnja sa privrednim i društvenim organizacijama u cilju rešavanja tehničkih problema i podsticanje razvoja;
  • omogućavanje mobilnosti studenata i nastavnog osoblja;
  • obezbeđenje definisanog broja upisanih studenata i kvalitet i efikasnost njihovog studiranja,
    saradnja sa drugim srodnim fakultetima u zemlji i inostranstvu;
  • aktivna uloga Fakulteta na Univerzitetu;
  • aktivna uloga u razvoju grada Kraljeva i regionalnog i privrednog okruženja;
  • uključivanje u državne i evropske projekte;
  • razvoj naučno nastavnog podmlatka Fakulteta;
  • razvoj informacionog sistema;
  • podsticanje kulturnog i sportskog života studenata i zaposlenih;
  • stalno unapređenje sistema menadzmenta kvalitetom;
  • stalno podsticanje marljivosti, odgovornosti, kreativnosti i inventivnost u funkciji razvoja Fakulteta.

STUDIJSKI PROGRAMI

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE

• Građevinsko inženjerstvo
  • Inženjerstvo zaštite na radu

MASTER AKADEMKSE STUDIJE

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA

U prvu godinu osnovnih akademskih studija mašinsko i građevinsko inženjerstvo ima pravo da se upiše lice sa završenom srednjom školom u četvorogodišnjem trajanju, koje položi prijemni ispit iz MATEMATIKE i zauzme mesto na rang listi u okviru broja studenata koji Fakultetu odobri Univerzitet u Kragujevcu i Vlada Republike Srbije za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija.

U prvu godinu osnovnih akademskih studija inženjerstvo zaštite na radu ima pravo da se upiše lice sa završenom srednjom školom u četvorogodišnjem trajanju, koje položi prijemni ispit iz MATEMATIKE ili MATEMATIKE SA PROVEROM SKLONOSTI i zauzme mesto na rang listi u okviru broja studenata koji Fakultetu odobri Univerzitet u Kragujevcu i Vlada Republike Srbije za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

BROJ MESTA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Naziv studijskog programa Budžet Samofinansiranje
Mašinsko inženjerstvo