Na FTN-u dvodnevni “Festival zaštite životne sredine”

27/10/2016 09:28

Na FTN-u dvodnevni “Festival zaštite životne sredine”

Na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu u četvrtak, 27. oktobar u 15 časova počinje “Festival zaštite životne sredine” koji će trajati dva dana.

Cilj Saveza studenata Fakulteta tehničkih nauka, Studentskog parlamenta Fakulteta tehničkih nauka i Departmana za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu koji organizuju ovaj Festival je da se promoviše zaštita životne sredine, afirmiše zdrav stil života, ekologija i održivi razvoj.

Prvog dana Festivala tema će biti zelena ekonomija sa posebnim osvrtom na efikasno korišćenje prirodnih resursa, razvojem praćenim niskim emisijama gasova sa aefektom staklene bašte i principom održive proizvodnje i potrošnje.

Tokom drugog dana Festivala govoriće se o alternativnoj energetici, sa fokusom na najnovije svetske tehnologije i načine u proizvodnji čiste energije, iskustvima stručnjaka iz naše zemlje, kao i budućoj strategiji u ovoj oblasti.

Program “Festival zaštite životne sredine”

Četvrtak, 27. oktobar

• 15 časova – Ivan Brkljač: Predstavljanje Arbo projekta
  • 16 časova – Srećko Šević: „Zelena energija u urbanim uslovima”