Medicinski fakultet NS: Konačne rang liste kandidata

07/07/2016 16:06

Medicinski fakultet NS: Konačne rang liste kandidata

Medicinski fakultet Univerziteta u Novom Sadu objavio je konačne rang liste kandidata za upis u osnovne i integrisane studije.

Konačne rang liste

Pored konačnih rang lista, Fakultet je objavio i uputstvo za upis kandidata koji su ispunili uslove za upis u prvu godinu studijskih programa osnovnih i integrisanih studija.

Na Medicinski fakultet, prema uputstvu nadležnog organa za nadzor i sprovođenje upisa, biće upisano 4 lica sa invaliditetom, 4 pripadnika romske nacionalne manjine i 4 državljanina Republike Srbije koji su u školskoj 2015/2016. godini srednju školu završili u inostranstvu i pripadnici su dijaspore iz regiona (Zajedničko veće opština Vukovar, Republika Hrvatska i Temišvar, Rumunija).

Kandidati za upis po afirmativnim merama finansiraju se iz budžeta i dodaju se na broj odobren fakultetima u okviru odobrene kvote u dozvoli za rad. Ukoliko se navedeni kandidati upišu na Fakultet, smanjuje se kvota za upis samofinansirajući studenata.

07/07/2016 16:06