Dan Republike Indije na Filozofskom fakultetu

26/01/2017 09:35

Dan Republike Indije na Filozofskom fakultetu

Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu u četvrtak, 26. januara sa početkom u 13:30 časova, obeležava Dan Republike Indije.

U okviru programa obeležavanja Dana Republike Indije na Fakultetu će biti organizovana projekcija filma i razgovor.

Lektorat za hindi Filozofskog fakulteta, u saradnji sa ambasadom Indije u Srbiji, emitovaće kratki dokumentarni film “A day in the life of India”, koji predstavlja Indiju, njenu kulturu, obrazovanje, ekonomiju, hranu, religije, arhitekturu, medicinu, nauku, ples, umetnost u celosti, ali i svakodnevni život.

dan indije

Dan Republike je jedan od tri nacionalna praznika u Indiji, pored Dana nezavisnosti i Gandijevog rođendana. Dr Madhuri Godbole, lektorka za hindi, ukratko će predstaviti ovaj praznik i upoznati prisutne sa njegovim značajem za indijski narod.

Program se održava u Svečanoj sali Filozofskog fakulteta, a ulaz je slobodan.

26/01/2017 09:35