Najvećih uspeh naših studenata na takmičenju “Eurobot” do sada

13/06/2016 10:13

Najvećih uspeh naših studenata na takmičenju “Eurobot” do sada

Na Evropskom takmičenju mladih robotičara “Eurobot 2016”, koji je održan u Parizu, studenti Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu osvojili su drugo i treće mesto.

Ekipa MBS je drugoplasirana, a studenti okupljeni u tim M41+ osvojili su treće mesto. Prvoplasirana je ekipa iz Pariza – RCVA, dok je treći tim iz Novog Sada Memristor zauzeo deveto mesto.

Ovo je najveći uspeh naših studenata otkad učestvuju na takmičenju “Eurobot”, odnosno za poslednjih 15 godina od kada predstavljaju Srbiju na ovom takmičenju svake godine.

Ove godine je na takmičenju učestvovalo 18 evropskih zemalja sa ukupno 33 tima mladih robotičara.

Studenti koji su predstavljali Srbiju na Eurobot takmičenju su sa Departmana za industrijsko inženjerstvo i menadžment i Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije Fakulteta tehničkih nauka.

Izvor: RTV

13/06/2016 10:13