Studenti Pravnog fakulteta prvi na Transevropskom takmičenju

15/11/2019 09:46

Studenti Pravnog fakulteta prvi na Transevropskom takmičenju

Studenti Pravnog fakulteta iz Kragujevca osvojili su prvo mesto na Transevropskom takmičenju pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu.

U finalu su bili sa timom Univerziteta iz Stokholma koji je bio predstavnik Nordijske grupe pravnih fakulteta. Sudije iz Evropskog suda za ljudska prava odlučio je da tim iz Srbije bude pobedik.

Prof. dr Srđan Đorđević prodekan za nastavu ponosan je na tim studenata i  kolegu doc. dr Veljka Turanjanina koji je bio njihov mentor.Takmičenje je realizovano zahvaljujući švedskoj organizaciji ,,Civil Rights Defenders,,.

Pobednički tim čine: Uroš Lazarević, Nevena Jovanović, Saša Tucaković, Jelena Stanisavljević, Dijana Stefanović i Amina Rovčanin. Ova pobeda je od izuzetnog značaja za Pravni fakultet u Kragujevcu i njegovu reputaciju.

Svečanom prijemu na fakultetu u Kragujevcu ispred ministarsva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja prisustvovao je Bojan Tubić, pomoćnik ministra za visoko obrazovanje.

15/11/2019 09:46