Fakultet za mašinstvo i građevinarstvo – Kraljevo

Telefon: 036/383-269
Website: www.mfkv.kg.ac.rs
Email: office@maskv.edu.rs

Godine 1987. osnovan je Mašinski fakultet u Kraljevu u sklopu Univerziteta u Kragujevcu, s’tim što je preteča ove ustanove Mašinski fakultet Univerziteta u Beogradu koji je osnovan 1970. godine. Jedan od osnovnih ciljeva je rad na podizanju kvaliteta nastave i modernizovanju nastavnih planova i programa. Studijski programi odvijaju se u skladu sa Bolonjskom deklaracijom što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi. Nastava se odvija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije.

SMEROVI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Mašinsko inženjerstvo
  • Građevinsko inženjerstvo

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godinа)

• Mašinsko inženjerstvo (64 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Mašinsko inženjerstvo (10 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju i koij polože prijemni ispit.

Prijemni ispit obuhvata test iz predmeta matematika.

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 30.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.500 evra u dinarskoj protivvrednosti.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Fakultet za mašinstvo i građevinarstvo u Kraljevu spremili smo vam zbirke zadataka za vežbanje.

BROJ MESTA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Mašinsko inženjerstvo
Građevinsko inženjerstvo
UKUPNO 160 5 165