Fakultet za mašinstvo i građevinarstvo – Kraljevo

Telefon: 036/383-269
Website: www.mfkv.kg.ac.rs
Email: office@maskv.edu.rs

Godine 1987. osnovan je Mašinski fakultet u Kraljevu u sklopu Univerziteta u Kragujevcu, s’tim što je preteča ove ustanove Mašinski fakultet Univerziteta u Beogradu koji je osnovan 1970. godine. Jedan od osnovnih ciljeva je rad na podizanju kvaliteta nastave i modernizovanju nastavnih planova i programa. Studijski programi odvijaju se u skladu sa Bolonjskom deklaracijom što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi. Nastava se odvija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Mašinsko inženjerstvo
  • Građevinsko inženjerstvo

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godinа)

• Mašinsko inženjerstvo (64 mesta)

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Mašinsko inženjerstvo (10 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju i koij polože prijemni ispit.

Prijemni ispit obuhvata test iz predmeta matematika.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 40.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.500 evra u dinarskoj protivvrednosti.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Fakultet za mašinstvo i građevinarstvo u Kraljevu spremili smo vam zbirke zadataka za vežbanje.

BROJ MESTA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

Mašinsko inženjerstvo
Građevinsko inženjerstvo
UKUPNO 160 160