Fakultet za mašinstvo i građevinarstvo – Kraljevo

Adresa: Dositejeva 19, Kraljevo
Telefon: 036/383-269
Email: office@maskv.edu.rs

Godine 1987. osnovan je Mašinski fakultet u Kraljevu u sklopu Univerziteta u Kragujevcu, s’tim što je preteča ove ustanove Mašinski fakultet Univerziteta u Beogradu koji je osnovan 1970. godine. Jedan od osnovnih ciljeva je rad na podizanju kvaliteta nastave i modernizovanju nastavnih planova i programa. Studijski programi odvijaju se u skladu sa Bolonjskom deklaracijom što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi. Nastava se odvija kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

TESTOVI ZA PRIJEMNI - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO

BROJ MESTA - FAKULTET ZA MAŠINSTVO I GRAĐEVINARSTVO