Diploma fakulteta za duži život!

10/03/2017 10:21

Diploma fakulteta za duži život!

Stručnjaci su se bavili istraživanjem kako nivo obrazovanja utiče na kvalitet života ljudi, kao i kako utiče na dugotrajnost života.

Upravo nakon ispitivanja došlo se do zaključka da diploma sa fakulteta zaista ima uticaj na trajanje života, odnosno da je diploma zaslužna za duži život onih koji je poseduju!

Naučnici iz Velike Britanije koji su radili istraživanje smatraju da je životni vek ljudi iz viših socio-ekonomskih slojeva društva, koji žive u uređenim sredinama, u odnosu sa životni vek siromašnijih ljudi – duži u proseku za čak devet godina.

Istraživanje je potvrdilo i da je životni vek ljudi sa fakultetskom diplomm devet godina duži u odnosu na ljude koji nemaju završenu ni srednju školu.

Upravo zahvaljujući generalno boljim uslovima života na svetu, za veliki deo ljudi, sve su veće šanse da neko danas dočeka stoti rođendan nego ranije i upravo osobe koje sada imaju 63 godine – mogu doživeti više od 90 godina.

Naravno, na životni vek utiču i mnogi drugi faktori, među kojima su način života, različite životne odluke, okruženje i slično, ali i zdravstvena zaštita i nega koji su danas bolji nego ikada pre.

10/03/2017 10:21