Studiranje ovih fakulteta donosi milione!

21/09/2017 15:06

Studiranje ovih fakulteta donosi milione!

U idealnom svetu, naravno, treba studirati ono što volimo. Ali naravno većina nas gleda i finansijsku dobit izbora studija. Ovim pitanjem pozabavili su se i istraživači i evo šta kažu, koji fakultet vam može doneti milione?

Prema istražianjima, najviše novca donosi diploma inženjera. Prema podacima Forbesove liste najbogatijih ljudi, od 75 milijardera, čak njih 22 završilo je inženjering. Na drugom mestu su korporativne veštine, sa 16 milijardera sa biznis diplomom i 11 milijardera sa diplomom iz finansija i ekonomije.

Na kraju, treba imati na umu da i predispozicije i interesovanja imaju veliku ulogu kako u studiranju tako i u izboru budućeg zanimanja. Uz to, kažu istraživači, trud i volja su veoma važni. Stoga, ukoliko ne studirate smerove za poslove koji su navedeni kao isplativi, ne klonite duhom- mnogo je onih koji su uspeli da se obogate radeći ono što uistinu vole!

21/09/2017 15:06