Pripremna nastava na fakultetima u Novom Sadu

29/01/2015 12:51

Pripremna nastava na fakultetima u Novom Sadu

Budući studenti su već počeli da pripremaju gradivo potrebno za polaganje prijemnog ispita, a nudi im se prilika da pripremnu nastavu pohađaju na falultetima.

I ove godine za pripremnu nastavu na pojedinim fakultetima potrebno je izdvojiti i do pola prosečne plate, dok ima i onih fakulteta koji besplatno pomažu budućim brucošima da se što bolje pripreme za prijemni ispit.

Na Univerzitetu u Novom Sadu, Prirodno – matematički i Tehnološki fakultet nude besplatne časove pripreme iz hemije i matematike, dok Poljoprivredni daje časove matematike, hemije, biologije i ekonomike.

Pripremna nastava na Fakultetu tehničkih nauka počinje 7. februara i održavaće se časovi iz matematike koji će koštati 12.500 dinara, dok je priprema za Arhitekturu na istom fakultetu 9.000 dinara.

Akademija umetnosti u Novom Sadu pripremnu nastavu naplaćuje 8.000 dinara mesečno za časove slikanja, a časovi solfeđa i teorije muzike košta 16.000 dinara.

Studenti će imati priliku da se pripremaju i na Medicinskom fakultetu od februara, ali još se ne zna da li će i ove godine biti ista cena kao prošle godine – 15.000 dinara ili će fakultet promeniti cenu.

Pravni fakultet u Novom Sadu pripremnu nastavu iz ustava, prava građana i istorije počinje da održava od marta meseca, a kurs pripreme koštaće 10.000 dinara.

Novosadski Ekonomski fakultet je prošle godine drđao pripremnu nastavu iz dva predmeta po ceni od 7.300 dinara, što se svima koji su pohađali pripremni kurs a onda i upisali ovaj fakultet obračunato kao trošak upisa. Koliko će biti potrebno novca za pripremnu nastavu na Ekonomskom fakultetu ove godine još nije poznato.

Raspored pripremne nastave:

Poljoprivredni fakultet

• matematika: 14, 21, 28. mart,4. april i 20. jun od 9 do 12 časova, predavaonica P-2;
  • biologija: 14, 21, 28. mart, 4. april i 20. jun od 12 do 15 časova, amfiteatar;
  • ekonomika: 14, 21,28. mart, 4. april i 20. jun od 9 do 12 časova, predavaonica P-3;
  • hemija: 14, 21, 28. mart, 4. april i 20. jun od 9 do 12 časova, predavaonica P-5.

Pravni fakultet

• četiri vikenda u maju mesecu;
  • početak juna (osam dana).

Fakultet tehničkih nauka

• matematika: 40 časova, svake subote od 7. februara i od 7. marta
    Cena kursa: 12.500 dinara

Prirodno-matematički fakultet

Akademija umetnosti

• solfeđo i teorija muzike: svake subote (od 21. februara do 23. maja) od 10 do 13:30 časova;
    Cena kursa: 16.000 dinara. Rok za prijavu 17. februar.

Lista fakulteta, raspored i informacije vezane za pripremnu nastavu biće dopunjavani po pristizanju novih podataka.

29/01/2015 12:51