Novi Sad: Studenti prava na praksi kod ombudsmana

06/12/2016 10:41

Novi Sad: Studenti prava na praksi kod ombudsmana

Studenti treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu imaće priliku da obave praktičnu nastavu u instituciji Pokrajinski zaštitnik građana – ombudsman.

Priliku za praksu je dobilo 10 studenata koji su na praksi u okviru predmeta Upravno prave, a upoznaće se sa nadležnostima i poljem rada ove institucije, kao i pravnim okvirom njenog postupanja.

Studenti će imati priliku da se bliže upoznaju sa postupkom po pritužbama građana i građanki, da prisustvuju radu stručne službe sa strankama i da za potrebe studija analiziraju odabrane slučajeve, odnosno predmete po kojima je ombudsman postupao.

Program praktične nastave studenata Pravnog fakulteta sprovodi se na osnovu Protokola o saradnji zaključenog 2013. godine, a koijm su studenti dobili priliku da steknu nova i provere stečena teorijska i praktična znanja iz nekih od nastavnih predmeta.

Studente Pravnog fakulteta primio je pokrajinski ombudsman profesor dr Zoran S. Pavlović.

Izvor: Dnevnik

06/12/2016 10:41