Najbolji studenti u Novom Sadu

02/06/2015 12:26

Najbolji studenti u Novom Sadu

U amfiteatru centralne zgrade Univerziteta u Novom Sadu dodeljene su nagrade najuspešnijim studentima, koji su u školskoj 2013/2014. godini postigli zapažene rezultate.

Nagrade najboljim studentima Univerzitet dodeljuje svake godine i to za postignut uspeh u studiranju, stručnom i naučnom radu, umetnosti i sportu, a ovaj put na svečanoj dodeli podeljeno je 179 nagrada, od ukupno 1.325 nagrada, koliko Senat Univerziteta dodeljuje.

Za najbolju studentkinju proglašena je Aleksandra Vejnović koja je osnovne akademske studije na Medicinskom fakultetu završila sa prosekom 10,00.

Najbolji studenti fakulteta u sastavu Univerziteta u Novom Sadu su:

Pored nagrada najboljim studentima sa svih fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, dodeljene su i izuzetne nagrade:

• izuzetne nagrade za završene studije dobilo je 11 studenata sa ukupnom prosečnom ocenom na kraju studija 10,00;
  • izuzetne nagrade za uspeh u toku studija dobila su 122 studenta sa ukupnom prosečnom ocenom u dosadašnjem toku studija 10,00;
  • nagrade za vrhunske rezultate u sportu dobilo je šest studenta;
  • nagrade za vrhunske rezultate u umetnosti dobila su tri studenta;
  • izuzetne nagrade za naučni i stručni rad dobilo je studenata 20 studenata;
  • nagradu “Mileva Marić Ajnštajn” dobili su studenti računarstva i automatike – za najbolji master rad i za ukupan uspeh na ovim studijama.

Izvor: RTV

02/06/2015 12:26