Bačka Topola dodeljuje stipendije studentima

11/10/2016 09:20

Bačka Topola dodeljuje stipendije studentima

Opština Bačka Topola raspisala je Konkurs za dodelu stipendija studentima za školsku 2016/2017. godinu, a rok za prijavljivanje je 18. oktobar.

Na konkursu mogu učestvovati studenti i studentkinje koje imaju prebivalište na teritoriji opštine Bačka Topola najmanje dve godine i koji su državljani Republike Srbije.

Takođe, kandidati za stipendije moraju biti studenti fakulteta ili viših škola upisanih u evidenciju Ministarstva prosvete, kao i studenti koji studiraju u inostranstvu na međunarodno priznatom fakultetu ili višoj školi – čije se diplome mogu nostrifikovati na fakultetu ili višoj školi u Srbiji.

Kandidati i kandidatkinje moraju imati i prosek ocena na dosadašnjem školovanju viši od 8,0, odnosno 4,0 ako studiraju u inostranstvu.

Više informacija o konkursu nalazi se ovde.

11/10/2016 09:20