Kretanje studenata širom sveta zbog školovanja

25/02/2015 12:09

Kretanje studenata širom sveta zbog školovanja

Na listi država, koja je napravljena prema broju inostranih studenata koji u nju dolaze da se školuju, Srbija je zauzela 52. mesto.

A prema broju studenata koji odlaze da studiraju u inostranstvu, naša država je 75. po redu, sa 10.903 studenta koji se školuju van naše zemlje.

Mapa, koja je napravljena prema podacima UNESCO-a, pokazuje kretanje studenata u svetu.

Označene su zemlje u koje najviše studenata odlazi da studira, ali i države iz koji se najviše ide u inostranstvo zbog studiranja.

Na mapi je označeno 200 država, a za one koje su obeležene sivom bojom – ne postoje podaci. Osnovna boja države prikazuje rang države na listi prema broju studenata koji iz nje odlaze zbog školovanja. Boja u krugu obeležava broj studenata koji su došli u tu državu na studije.

svet-drzave-studentiMape su prvobitno objavljene ovde.

25/02/2015 12:09