Otvoren konkurs Hjubert Hamfri programa za stipendirani boravak u Sjedinjenim Američkim Državama

18/06/2019 15:13

Svi zaposleni mladi na početku svojih karijera mogu se prijaviti za stipendirani desetomesečni boravak i usavršavanje na univerzitetima u SAD u toku akademske 2020/21. godine putem Hjubert Hamfri programa.

Hjubert Hamfri program Državnog sekretarijata Sjedinjenih Amerčkih Država pruža profesionalcima iz celog sveta koji tek razvijaju svoje karijere mogućnost usavršavanja kroz boravak i učenje na univerzitetima širom SAD, kao i za razvijanje saradnje sa kolegama iz SAD i drugih zemalja.

Konkurs je otvoren za državljane Republike Srbije koji su stalno zaposleni u državnom ili privatnom sektoru, sa stečenim univerzitetskim obrazovanjem i dobrim znanjem engleskog jezika. Oblasti koje su obuhvaćene programom odnose se pre svega na održivi razvoj, demokratiju i vladavinu prava i obrazovanje.

Više informacija o ovom programu, dostupnim studijskim oblastima i načinu prijave možete naći na zvaničnom sajtu programa.

Konkurs je otvoren do 18. juna 2019. godine.

18/06/2019 15:13