“Mladi na prvom mestu” – program usavršavanja

09/11/2015 14:56

“Mladi na prvom mestu” – program usavršavanja

Državna avio-kompanija Er Srbija podržala je nacionalni program u oblasti obrazovanja “Mladi na prvom mestu”.

Potpisivanjem memoranduma o razumevanju sa pet ključnih obrazovnih institucija u Srbiji, ova kompanija se opredelila za pomoć pri usavršavanju studenata.

Sporazume su potpisali direktorka za ljudske resurse Er Srbije, Aleksandra Dutina i predstavnici Ekonomskog, Saobraćajnog, Elektrotehničkog i Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, kao i Vazduhoplovne akademije.

Program se ralizuje sa ciljem da se usklade stečena znanja i veštine studenata sa zahtevima tržišta rada u Srbiji.

U okviru ovog programa biće održan niz zajedničkih aktivnosti Er Srbije i obrazovnih institucijama sa kojima je ova kompanija potpisala sporazume.

Aktivnosti će imati obrazovni, praktični i razvojni karakter, na osnovu kojih će Er Srbija i ostale kompanije moći da identifikuju i odaberu one studente koji su ozbiljni kandidati za trenutna ili buduća radna mesta.

Neki delovi ovog programa obuhvataće: profesionalnu praksu, predavanja i radionice (koje će držati menadžeri Er Srbije), periodično organizovane posete kompaniji, rad na stvarnom projektu, pisanje naučnih i diplomskih radova uz mentorstvo zaposlenog u kompaniji.

09/11/2015 14:56