Novi Sad: Prijemni na Pravnom fakultetu – na mađarskom jeziku

17/05/2016 09:19

Novi Sad: Prijemni na Pravnom fakultetu – na mađarskom jeziku

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, prema odluci višeg suda u Novom Sadu, od ove godine biće organizovan prijemni ispit na mađarskom jeziku.

Savez mađarskih učenika Vojvodine prošle godine je pokrenuo tužbu protiv ovog fakulteta, jer prethodne godine nisu mogli da polažu prijemni ispit na svom maternjem jeziku.

Pokrajinska skupština donela je odluku da svi fakulteti na teritoriji Vojvodine moraju organizovati polaganje prijemnog ispita na mađarskom jeziku, kao i na jezicima ostalih nacionalnih manjina.

Iako je proces tužbe Pravnog fakulteta od strane Saveza mađarskih učenika Vojvodine još uvek u toku, doneta je privremena odluka kojom se Fakultet obavezuje da održi prijemni ispit i na jezicima nacionalnih manjina.

17/05/2016 09:19