Niš: Mladi ekonomisti drugi na Internacionalnom takmičenju

22/12/2016 16:43

Niš: Mladi ekonomisti drugi na Internacionalnom takmičenju

Na Internacionalnom takmičenju održanom u Portu (Portugal) studeenti Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Nišu osvojili su drugo mesto.

Tim studenata niškog Ekonomskog fakulteta bio je jedini predstavnik naše države na ovom takmičenju na koje ih je odvela studija slučaja društveno-odgovornog marketinga jednog preduzeća iz Niša koji su pisali kao primer dobre prakse.

Uz pomoć mentorke Ane Popović studenti Nikola Veličkov, Anđela Zlatković, Iva Mijalković i Monika Ristić napravili su studiju slučaja na engleskog jeziku, prijavili se i u Portu predstavili Srbiju u najboljem svetlu.

Takmičenje, koje je održano 16. decembra ugostilo je timove iz 37 zemalja, a najbolji su bili studenti iz Francuske.

Internacionalni kongres je ove godine održan 8. put, ali je novina što je prvi put organizovan za studente, dok je do sada bila praksa da učestvuju profesori.

Izvor: Južne vesti

22/12/2016 16:43