Konkurs za stipendije Vlade Francuske

10/12/2015 09:35

Konkurs za stipendije Vlade Francuske

Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji raspisali su konkurs za dodelu stipednija za 2016/2017. godinu za nastavak školovanja u Francuskoj.

Konkurs je namenjen studentima koji žele da, nakon studiranja u Srbiji, svoje školovanje da nastave u Francuskoj.

Stipendija se odnosi na sledeće programe:

• master 2 – sve oblasti
  • doktorat u komentorstvu
  • post master program Kopernik

Cilj konkursa za dodelu stipendija koju raspisuju Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji je da se podstakne mobilnost studenata i omogući im se dalje školovanje u inostranstvu.

Krajnji rok za prijavljivanje za stipendiju za neki od programa je 9. mart 2016. godine.

Više informacija o stipendijama nalazi se na zvaničnom sajtu Francuskog instituta u Srbiji, Campus France, kao i na njihovoj Facebook stranici.

Vlada Francuske će svoje stipendije promovisati i u multimedijalnoj sali na prvom spratu Centralne zgrade Univerziteta u Novom Sadu, 18. decembra od 10 do 13 časova.

10/12/2015 09:35