Koje su najgore, a koje najbolje metode učenja?

17/10/2022 16:26

Koje su najgore, a koje najbolje metode učenja?

Sprovedena istraživanja su pokazala koje tehnike studenti najčešće koriste tokom učenja.

Takođe, rezultati su pokazali koje su tehnike najgore, a koje su se pokazale kao najbolje.

Najgore metode

Na listi najgorih, našla se tehnika podvlačenja, koja je najzastupljenija među studentima. Naime, ova tehnika je okarakterisana kao najgora, a objašnjenje za to leži u činjenici da oduzima najviše vremena.

Pogledajte još: Koliko treba spavati

Tokom iščitavanja i podvlačenja gradiva, može doći do gubitka fokusa, ističu stručnjaci.

Pored ove, lista najgorih uključuje i tehniku zapisivanja, jer je mnogi studenti ne koriste na pravi način.

Najbolje metode

Najbolje metode učenja su slabije poznate među studentima. Naime, u ovu grupu spada tehnika deljenja perioda učenja na više kraćih etapa, umesto jednog dugačkog i iscrpljujućeg perioda, kao i korišćenje fleš kartica i probnih testova.

Pogledajte još: Najbolje vežbe za koncentraciju

Mnogi studenti uče bez prestanka par dana pred ispit, te se bitne informacije i podaci ne zadržavaju dugo u memoriji. Međutim, ukoliko se period učenja podeli na kraće etape, pripremanje za ispit biće mnogo lakše.

Pogledajte još: Kako brže čitati

Studentima se savetuje vežba na probnim testovima, koji im mogu pomoći u proveri znanja.

17/10/2022 16:26