Blokada Pravnog fakulteta: Studenti protiv pljačke

08/10/2015 16:32

Blokada Pravnog fakulteta: Studenti protiv pljačke

Studenti Pravnog fakulteta u Beogradu blokirali su ulaz u zgradu ove ustanove kako bi skenuli na pažnju na sebe.

Kako kažu, ovo je samo protest upozorenja, ali da će se radikalizovati ukoliko bude bilo potrebe za tim.

Grupa studenata, oko 250 njih, koja je danas blokirala Pravni fakultet želi odgovor od Uprave fakulteta na njihove zahteve koji se tiču bodovanja ispita i uslova.

Naime, studenti koji su upisali fakultet 2006. godine moraju do kraja septembra 2016. godine, odnosno do kraja ove akademske godine, da završe studije.

Pre blokade predali su Upravi svoje zahteve, među kojima se nalaze i trajanje vanrednog roka – oktobar 2, kao i žalba na “podizanje nameta”. Ono za šta se još zalažu studenti Pravnog fakulteta jeste i to da se cena prenetog boda spusti na 750 dinara.

Na glavnom ulazu u fakultet, koji je zaključan, istaknut je transparent na kom piše “Sprečimo pljačku”.

08/10/2015 16:32