“Putujući studentski sajam” u Novom Sadu i Beogradu

26/10/2017 16:29

“Putujući studentski sajam” u Novom Sadu i Beogradu

Osmi po redu Putujući studentski sajam održaće se u Novom Sadu i Beogradu odmah početkom novembra.

Francuski institut u Srbiji organizuje “Putujući studentski sajam” 2017. i početak kampanje za dodelu stipendija francuske vlade za Master 2 nivo i doktorate u komentorstvu u sredu, 1. novembra, u 10.00 u Novom Sadu u Rektoratu Univerziteta odnosno u četvrtak, 2. novembra, u 10.00 u Beogradu, na Francuskom institutu, Zmaj Jovina 11.

Šta je “Putujući studentski sajam”?

Ovaj susret predstavlja posebnu priliku da studenti iz Srbije dobiju sve korisne informacije na jednom mestu o studijama u Francuskoj kao i o frankofonim studijskim programima na Balkanu. Tokom dva dana studenti će imati i priliku da prisustvuju prezentacijama o raznim mogućnostima dobijanja stipendija za studiranje u Francuskoj kao i tematskim predavanjima o posebnim programima iz sledećih oblasti: tehničkih i primenjenih nauka, političkih nauka, umetnosti i menadžmenta.

Novost ove godine su i posebni segmenti posvećeni susretima između srpskih i francuskih predstavnika visokoobrazovnih ustanova u cilju produbljivanja i razvoja postojeće saradnje.

26/10/2017 16:29