Smeštaj u sobi sa Van Gogove slike

22/02/2016 10:36

Smeštaj u sobi sa Van Gogove slike

Za samo 10 dolara svi zainteresovani mogu da provedu noć u sobi sa jedne od slika čuvenog slikara Vinsenta Van Goga, koju je naslikao nakon što je sebi odsekao uvo.

Ljubitelji umetnosti i slika Van Goga posebno će biti iznenađeni vernošću prikaza sobe sa slike u realnom prostoru.

Kada je Van Gog naslikao svoju spavaću sobi u Arlu na jugu Francuske sigurno nije ni pomislio da bi se ista takva soba, na način na koji ju je on video, u budućnosti mogla naći u ponudi za noćenje.

Van Gogova spavaća soba sa slike nalazi se u čikaškom kvartu River Nort, gde je grupa umetnika dekorisala jednu garsonjeru, a “The Art Institute of Chicago” oglasio mogućnost noćenja u ovoj sobi – za samo 10 dolara putem servisa za iznajmljivanje nekretnina Airbnb.

Na oglasu piše – “U ovoj sobi osećaćete se kao da živite u slici”.

Replika sobe sa slike Van Goga

Oni koji budu iznajmili ovu sobu za noćenje dobiće i karte za izložbu “Van Gogove sobe” u Institutu umetnosti koja je nedavno otvorena i traje do 10. maja.

22/02/2016 10:36