Ginisov rekord – za najstarijeg diplomca

06/06/2016 09:45

Ginisov rekord – za najstarijeg diplomca

Najstariji diplomac na svetu je Šigemi Hirata, koji ima96 godina i živi u Japanu. Upravo zbog ovoga dospeo je u Ginisovu knjigu rekorda.

Šigemi živi u japanskom gradu Takamatsu, a Univerzitet u Kjotu upisao je 2005. godine, kada je odlučio da izučava poeziju.

Za studiranje poezije bilo mu je potrebno 11 godina, a kada je završio fakultet i dobio diplomu – postavio je i svetski rekord u starosti diplomaca.

najstariji diplomac

Iako je većinu studija proveo kod kuće, povremeno je pohađao nastavu na Kampusu Univerziteta u Kjotou.

Nakon završenog fakulteta, Šigemi ima još jedan cilj u životu – a to je da doživi 100 godina. “Ako budem u dobroj formi, razmisliću da li da nastavim školovanje i dobijem naučno zvanje” – rekao je Šigemi.

Najstariji diplomac je rođen 1. septembra, 1919. godine.

06/06/2016 09:45