Učestvujte u studentskom takmičenju u simulaciji suđenja

12/10/2015 10:11

Učestvujte u studentskom takmičenju u simulaciji suđenja

Poziv za takmičenje u simulaciji suđenja (Moot Court), koji je otvoren od strane Poverenika za zaštitu ravnopravnosti Republike Srbije, Pravosudne akademije Republik Srbije i Fonda za otvoreno društvo, otvoren je do 20. oktobra.

Tema suđenja koja će učesnici simulirati na takmičenju biće iz oblasti zaštite od diskriminacije.

Učesnici na ovom takmičenju mogu studentski timovi od najmanje dve, a najviše tri osobe koje ispunjavaju uslove:

• studenti i studentkinje osnovnih i master studija iz oblasti pravnih nauka na akreditovanim fakultetima u Republici Srbiji
  • diplomci osnovnih studija ili master studija prava u školskoj 2014/2015. godini (pod uslovom da nisu učestvovali na prošlogodišnjem takmičenju)

Svaki tim studenata mora da ima trenera/icu što može biti neko od nastavnika ili saradnika na fakultetu ili neki drugi stručnjak iz oblasti zaštite od diskriminacije.

Takmičenje će se sastojati od izrade tužbe i odgovora na tužbu, kao i od simulacije rasprave na ročištu pred nadležnim sudom u Srbiji, na osnovu zadatog slučaja iz oblasti zaštite od diskriminacije.

Takmičenje se održava sa ciljem da se doprinese podizanju nivoa znanja studenata i studentkinja prava iz oblasti antidiskriminacionog prava, kao i unapređenju razvnopravnosti u Republici Srbiji.

Prijavljivanje timova se vrši slanjem:

• imena studentkinja i studenata – članova tima
  • njihove kontakt informacije – e-mail, broj mobilnog telefona
  • stadijum studija
  • skenirane potvrde o studentskom statusu, odnosno datumu okončanja osnovnih/master studija
  • ime trenera/ice
  • skenirana profesionalna biografija trenera/ice
  • potpisana izjava o prihvatanju uloge trenera/ice

Prijava se šalje mejlom na adresu [email protected] najkasnije do 20. oktobra.

Tekst konkurs i pravila takmičenja nalaze se ovde.

Više informacija o takmičenju i prijavljivanju može se dobiti mejlom na adresu [email protected].

12/10/2015 10:11