Zrenjanin: Novi smer na Visokoj školi strukovnih studija

08/03/2016 09:37

Zrenjanin: Novi smer na Visokoj školi strukovnih studija

Na Visokoj školi strukovnih studija ove godine biće upisani prvi studenti zainteresovani za upis nekih od poljoprivrednih studijskih programa.

Budućim studentima će ove godine na raspolaganju biti smer – fitomedicina ili zaštita bilja, a u planu je da od naredne godine bude i više smerova iz oblasti poljoprivrede.

Novi smerovi na Visokoj školi strukovnih studija u Zrenjaninu predstavljaju saradnju između predstavnika Visoke poljoprivredne škole strukovnih studija iz Šapca, Visoke tehničke škole strukovnih studija Zrenjanin, Poljoprivredne škole Zrenjanin i Poljoprivredne stručne službe Zrenjanin.

U Zrenjaninu na Visokoj školi i Tehničkom fakultetu trenutno studira oko 1.600 studenata, a otvaranjem novih smerova ovaj broj bi mogao da se poveća i na 5.000.

08/03/2016 09:37