Takmičenje za srednjoškolce i studente – FTN Challenge

26/03/2015 10:42

Takmičenje za srednjoškolce i studente – FTN Challenge

FTN Challenge – takmičenje namenjeno studentima inženjerskih, ekonomskih i organizacionih nauka, koje organizuje studentska organizacija ESTIEM, održava se 25. i 26. aprila na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

Ovo takmičenje namenjeno je onima koji žele da svoje znanje primene u praksi i takmiče se sa svojim kolegama, kako bi se pokazalo ko će biti kvalitetan budući kadar.

Takmičenje FTN Challenge odvija se u tri discipline:

• Studija slučaja – u čemu se takmiče timovi od četiri ili pet članova
  • Elevator pitch – disciplina za timove od tri člana
  • Debata – u kojoj se takmiče timovi od po dva člana

Prijavljivanje se vrši popunjavanjem formulara a krajnji rok je 10. april.

Za više informacija o takmičenju pošaljite mejl na adresu [email protected] ili [email protected].

Pored takmičenja za studente, od ove godine postoji i takmičenje za učenike trećih i četvrtih razreda srednjih škola pod nazivom FTN Challenge Junior.

Ovo takmičenje je zasnovano na takmičarskoj disciplini kratkih idejnih prezentacija (elevator pitch) gde se takmiče timovi od po četiri člana a zadatak će im biti iz realnog okruženja, nakon čega će imati samo 60 sekundi za prezentaciju svog idejnog rešenja pre žirijem sa ciljem da ih ubedi da je njihovo rešenje najbolje.

Srednjoškolci se na ovo takmičenje mogu prijaviti do 31. marta, a više informacija nalazi se na zvaničnom sajtu.

Izvor: RTV

26/03/2015 10:42