EURAXESS – MedILS Škola bioinformatike za post doktorante i studente doktorskih studija

12/02/2020 13:20

Škola Bioinformatike za post doktorante i studente doktorskih studija održaće se na Mediteranskom institutu za istraživanje života – MedILS, u Splitu.

MedILS će se održati u periodu od 11. do 15. maja 2020. godine.

Za vreme kursa učesnici će se informisati o najnovijim dostignućima iz oblasti genomike kao i o bioinformatičkim alatima i metodama koje se najčešće koriste, a postali su neizostavan deo najnovijih istraživanja u biologiji.

Naučiće kako da pretražuju javne repozitorije podataka, kako dobiti relevantne setove bioloških podataka značajnih za njihova istraživanja i efikasno ih analizirati koristeći alate dostupne na Galaxy elektronskoj platformi.

Upoznaće se sa najčešćim neadekvatnih upotrebama statistike u istraživanju i naučiti kako pravilno statistički analizirati svoje rezultate.

Iskoristiće priliku da se osnaže koncepti analiziranja koji su već naučeni i radiće na praktičnim primerima, fokusirajući se na RNA-seq analizu podataka.

Registracija je moguća na http://bioinfo.medils.hr

12/02/2020 13:20