Ministar prosvete čestitao beogradskim studentima

09/01/2014 18:50

Ministar prosvete čestitao beogradskim studentima

Ministar prosvete Tomislav Jovanović čestitao je danas studentima Fakulteta političkih nauka (FPN) i Fakulteta organizacionih nauka (FON) u Beogradu uspeh postignut na “Olimpijadi debatovanja” održanoj u Indiji.

Studentkinja FPN-a Helena Ivanov osvojila je prvo mesto na “Olimpijadi debatovanja”, a studenti FON-a Stefan Siridžanski, Viktor Prlja i Goran Jankuloski ostvarili su visoke plasmane na tom takmičenju.

“Svojim plasmanom na ovom takmičenju utičete na poboljšanje ranga Univerziteta u Beogradu na Svetskoj rang listi debatnih institucija. Uveren sam da su nagrade rezultat velikog ličnog truda i zalaganja. Još jednom ste pokazali da Srbija može da računa na svoju mladost, znanje i odabranu reč”, navodi se u čestitki.

Takmičenje “Olimpijada debatovanja” koje svake godine okuplja studente iz 250 univerziteta iz celog sveta, ove godine je održano u indijskom gradu Čenaju i za titulu najboljeg govornika se takmičilo više od 800 studenata.

Izvor: Blic

09/01/2014 18:50