Za Somborske brucoše besplatna prva godina

05/05/2015 16:06

Za Somborske brucoše besplatna prva godina

Od naredne školske godine, svi studenti koju budu upisali prvu godinu na nekom od četiri smera Pedagoškog fakulteta u Somboru, školovaće se potpuno besplatno cele godine.

Prodekan Pedagoškog fakulteta u Somboru, profesor dr Željko Petrović, rekao je da je ova odluka doneta zbog teške finansijske situacije u kojoj je naša država.

Ove godine očekuje se upis 235 brucoša na četiri smera osnovnih studija na Pedagoškom fakultetu, a studijski programi koji se nude na ovom fakultetu su: učitelj, vaspitač, dizajner medija u obrazovanju i bibliotekar-informatičar.

Svih 235 brucoša ove jeseni upisaće prvu godinu potpuno besplatno i biće oslobođeni plaćanja školarine.

Na Pedagoškom fakultetu u Somboru novina je uvođenje engleskog jezika kao izbornog predmeta. Studenti će imati priliku da polažu test u Britanskom savetu i dobiju mogućnost da predaju engleski jezik u nižim razredima osnovne škole.

Izvor: Večernje novosti

05/05/2015 16:06