Odabrani stipendisti Fonda “Ljilja i Milka Mijatov”

06/10/2015 10:48

Odabrani stipendisti Fonda “Ljilja i Milka Mijatov”

Nakon konkursa za stipendiju koju dodeljuje Humanitarni fond “Ljilja i Milka Mijatov”, objavljena su imena studenata stipendista Fonda.

Na sastanku u gradskoj narodnoj biblioteci “Žarko Zrenjanin” u Zrenjaninu doneta je odluka o tome koji studenti, sa mestom prebivališta na teritoriji grada Zrenjanina, dobijaju stipendije Fonda.

Dodeljuje se šest stipendija za školsku 2015/2016. godinu i to za dva studenta koji studiraju na Univerzitetu u Novom Sadu, za dva studenta sa Univerziteta u Beogradu i dva studenta koji studije pohađaju u Zrenjaninu.

Stipendije su dobili najbolji učesnici konkursa:

Humanitarni fond “Ljilja i Milka Mijatov” postoji devet godina, a ovo je sedmi konkursni ciklus koji Fond realizuje u saradnji sa Gradskom narodnom bibliotekom i Radio Zrenjaninom.

Studenti koji mogu konkurisati za ovu stipendiju moraju studirati na državnom fakultetu i moraju imati mesto prebivališta na teritoriji grada Zrenjanina najmanje pet godina.

Iznos mesečne rate stipendije je 5.000 dinara po studenti, a u toku školske godine biće isplaćeno 9 rata stipendije.

06/10/2015 10:48