Nema produžetka za “večite studente”

08/10/2015 09:09

Nema produžetka za “večite studente”

Svi oni koji su studije upisali pre školske 2006/2007. godine, a do sada nisu položili sve ispite, smatraju se večitim studentima.

Upravo je ova školska godina početak primenjivanja bolonjskog obrazovnog sistema u visokoškolskim institucijama u Srbiji.

Za sada je dogovoreno da će “večiti studenti” imati rok za završavanje studija koji ističe 30. septembra 2016. godine. Nakon toga neće moći da budu u statusu studenata, ali će moći, ukoliko žele, da upišu ispočetka program ili drugi fakultet.

“Neće biti produžetka rokova za večite studente, na tome će Ministarstvo insistirati, jer to nije fer prema ostalim studentima”, rekao je ministar Verbić.

Novi Zakon o visokom obrazovanju, prema rečima ministra Verbića, trebalo bi da bude više u službi studenata koji će od početka izrade Zakona biti uključeni.

08/10/2015 09:09