Broj ispitnih rokova fakulteti sami određuju

30/07/2015 12:30

Broj ispitnih rokova fakulteti sami određuju

Izmena Zakona o visokom obrazovanju daje visokoškolskim ustanovama pravo da samostalno određuju broj ispitnih rokova.

Osim toga što u Zakonu neće biti određen broj ispitnih rokova, nego će ustanove same donositi odredbe o broju rokova, neće biti promene ni u broju bodova za upis u narednu godinu studija.

Prema rečima ministra obrazovanja Srđana Verbića, ostaje se pri pravilu da je za upis u narednu godinu studije dovoljno da student ima 48 bodova koje ostaja polaganje ispita u toku školske godine.

Izmena Zakona o visokom obrazovanju postaviće granicu za završnu godinu, odnosno odrediće do kada studenti mogu da računaju na apsolventski staž. Tako je odlučeno da studenti koji su osnovne studije upisali 2006/2007. godine mogu da se iz budžeta finansiraju najkasnije do 2012/2013. školsle godine, odnosno najduže godinu dana po isteku redovnog trajanja studija.

30/07/2015 12:30