Novi Sad: Sajam stručnog usavršavanja na PMF-u

16/05/2016 13:58

Novi Sad: Sajam stručnog usavršavanja na PMF-u

Studentski sajam stučnog usavršavanja održava se u utorak, 17. maja u holu ispred amfiteatra Mihajlo Pupin Prirodno matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.

Sajam će se održati od 10 do 17 časova u zgradi Departmana za matematiku i informatiku i Departmana za fiziku.

Cilj sajma je da se studentima približi mogućnost stručnog usavršavanja, kroz praksu, probni rad ili eventualno zaposlenje.

Mladi će na ovaj način imati priliku da se kroz prezentacije koje će biti održane u amfiteatru A5 upoznaju sa delatnostima različitih kompanija.

Na štandovima koji će biti postavljani u holu studenti će moći da se raspitaju i saznaju nešto novo o praksama i volonterskom radu, a predviđeno je i održavanje radionice “CV, motivaciono pismo i razgovor za posao”.

Neke od firmi koje će učestvovati na sajmu su: Codecentric, VEGA IT, Schneider electric DMS NS, Webtory, Eipix, OTP banka, Raiffeisen banka, Centar za promociju nauke, yuSpin, Ernest&Young.

Sajam stručnog usavršavanja organizuju Savez studenata i Studentski parlament.

16/05/2016 13:58