Akreditovani novi studijski programi na Departmanu za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine

05/06/2019 13:28

Od školske 2019/2020. godine na Departmanu za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine svi studijski programi na osnovnim i master akademskim studijama krenuće da se realizuju po novim planovima.

Novi planovi su rezultat modernizacije kurikuluma i sadržaja kurseva u skladu sa novim naučnim i stručnim dostignućima i novim metodama izvođenja nastave i učenja.

Posebnu novinu predstavlja početak realizacije potpuno novog petogodišnjeg studijskog programa Integrisane akademske studije nastave hemije koji će obrazovati Mastere profesore hemije koji će kroz moderan kurikulum u potpunosti ovladati neophodnim teorijskim znanjima i eksperimentalnim veštinama i biti osposobljeni da se po završetku školovanja uključe u realizaciju nastavnog procesa hemije u osnovnom i srednjem obrazovanju.

05/06/2019 13:28