Stipendije Ambasade Grčke u Beogradu

08/07/2016 11:49

Stipendije Ambasade Grčke u Beogradu

Uprava za obrazovanje i kulturna pitanja Ministarstva spoljnih poslova Republike Grčke, preko Ambasade Grčke, raspisala je konkurs za stipendije.

Konkurs je namenjen studentima osnovnih i postdiplomskih studija na grškim univerzitetima i viškim školama u školskoj 2016/2017. godini.

Stipendije su namenjene stranim državljanima, grčkog porekla ili ne, koji trajno žive u inostranstvu. Kandidati i kandidatkinje moraju imati navršenih 18 godina najkasnije do 1. oktobra 2016. godine.

Na konkursu mogu učestvovati kandidati koji ranije nisu dobili stipendiju grčke države, koji nemaju ugovornu vezu sa grčkim državnim sektoro i koji ne nameravaju da upišu studije teologije i lepih umetnosti.

Više informacija o konkursu nalazi se ovde.

Kompletirani zahtevi podnose se direktno u Ambasadi Grčke u Beogradu, Francuska 33.

08/07/2016 11:49