Sprečena neonacistička tribina na Filozofskom

03/11/2014 11:40

Sprečena neonacistička tribina na Filozofskom

Tribina “Zločini komunista u Srbiji” trebalo je da bude održana juče, ali otkazana je i oko pedeset studenata koji se protive neonacističkoj organizaciji “Srbska akcija” juče se okupilo na platou ispred Filozofskog fakulteta.

Tribina je trebalo da bude održana u 14 časova u amfiteatru Filozofskog fakulteta, ali je otkazana, a studenti su se okupili u 13.30 časova na Platou Filozofskog fakulteta u Beogradu.

Studenti koji su se okupili rekli su da žele da na miran način, svojom brojnošću, pokažu da tu nema mesta fašizmu.

Poziv za sprečavanje tribine uputila je organizacija “Antifašisti u akciji”, koja je uputila kritike Upravi Filozofskog fakulteta jer godinama nipodaštava studentske zahteve, a studente koji protestuju klasifikuju kao “levičare”, “komuniste” i “anarhiste”.

U saopštenju se navodi da je Uprava donela odluku da je tribina protivzakonita i da se neće održati, ali to obaveštenje nigde nije istaknuto, što, kako kažu, sugeriše da je Uprava htela da iskoristi tu tribinu za razbijanje blokade uz pomoć policije.

Izvor: 24 sata

03/11/2014 11:40