Virtuelni intervju za posao – Moguće i u Srbiji

25/11/2014 17:42

Virtuelni intervju za posao – Moguće i u Srbiji

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata na Univerzitetu u Novom Sadu obezbedio je studentima, uz pomoć američke ambasade, softver za vežbanje intervjua za posao.

Softver studentima omogućava da simuliraju i vežbaju razgovor za posao, i na taj način se pripremaju za aktivno traženje posla.

Softver će se promovisati pod nazivom “Virtuelni intervju za posao”, a održaće se 2. decembra od 11. sati u Svečanoj sali Centralne zgrade Univerziteta.

U programu se nalazi osam grupa pitanja: upoznavanje, edukacija i treninzi, radno iskustvo, veštine i sposobnosti, ličnost, vrednosti, ciljevi, ponašanje i situacije, kao i domaći zadatak i podesan posao.

Ovo je prvi interaktivni softver te vrste u Srbiji, a sadrži preko 150 najčešćih pitanja koja poslodavci postavljaju. Saveti za intervju su dostupni u vidu video ili tekstualnog materijala, pa ih zbog toga mogu koristiti i osobe sa oštećenjem sluha i vida.

Softver sadrži i opciju da snimi svoj odgovor i da traži od karijernog savetnika da ga pregleda.

Izvor: 24 sata

25/11/2014 17:42